Samozatrudnienie

Samozatrudnienie Podróż długości tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku

Przedsiębiorczość to również proces zakładania i prowadzania własnej działalności gospodarczej.

Jeżeli chcesz decydować o sobie, pragniesz realizować swoje pomysły i ambicje zawodowe, bądź przedsiębiorczy  –   załóż własną firmę.

Samozatrudnienie to ogromna szansa dla tych, którzy cenią sobie kreatywność, odpowiedzialność i niezależność w miejscu pracy.

Pomimo licznych barier stopień samozatrudnienia w Polsce nadal wzrasta. Uwarunkowania ekonomiczno-gospodarcze, przepisy prawa pracy, a także coraz większa świadomość korzyści płynących z samozatrudnienia, sprzyjają zakładaniu własnej działalności gospodarczej.

Ograniczenia pojawiające się na drodze do założenia własnej firmy, które niejednokrotnie podcinają skrzydła, to przede wszystkim: brak podstawowych umiejętności koniecznych do założenia własnej działalności, brak praktycznej wiedzy w zakresie prowadzenia działalności, obawa przed licznymi formalnościami, brak środków finansowych, a także ograniczony dostęp do informacji o źródłach finansowania. Aby wesprzeć pomysły i ambicje zawodowe młodych ludzi niezbędne jest wyposażenie ich w zarówno teoretyczne jak i praktyczne umiejętności związane z prowadzeniem własnej firmy. Nieodłącznym elementem tychże umiejętności jest znajomość poszczególnych etapów zakładania działalności gospodarczej czy umiejętne sporządzanie biznesplanu.

Zakładanie własnej firmy nie należy do rzeczy najprostszych. Oprócz kwestii tak kluczowych jak: nazwa firmy, przedmiot działalności czy siedziba firmy, trzeba zmierzyć się z wieloma przepisami
i procedurami. Aby z sukcesem założyć własną firmę wystarczy jednak odrobina cierpliwości
i odwagi.

Warto uświadomić sobie jakie korzyści gwarantuje własna działalność gospodarcza:

  • samodzielność w podejmowanych decyzjach
  • realizacja aspiracji zawodowych
  • sam dysponujesz swoim czasem pracy
  • możesz pracować własnym rytmem pracy